Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


ZachPom.pl > Rusza budowa nadmorskiego fragmentu ekspresówki S11

2021-07-01 Rusza budowa nadmorskiego fragmentu ekspresówki S11

Rusza budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S11 od Koszalina na południe.


Droga ekspresowa S11 usprawni dojazd do kurortów środkowego wybrzeża Bałtyku z południa kraju (grafika: GDDKiA)

Budowany fragment S11 Koszalin - Bobolice miał będzie 47,7 km długości. Jego budowa ruszyć ma już w lipcu 2021 roku. Odcinek ma być gotowy w IV kwartale 2023 roku.

Budowa podzielona została na 3 mniejsze odcinki:

  1. Koszalin - Zegrze Pomorskie (16,8 km)
  2. Zegrze Pomorskie - Kłanino (19,3 km)
  3. Kłanino - Bobolice (11,6 km)

Pierwszy odcinek Koszalin - Zegrze Pomorskie zbudowany zostanie przez firmę Budimex za niemal 580 mln zł, drugi odcinek wybuduje Mostostal Warszawa za 483 mln zł, zaś ostatni konsorcjum spółek PBDiM Kobylarnia i Mirbud za 450 mln zł.

Omawiany fragment w większości poprowadzony został w oddaleniu od obecnej drogi krajowej DK11, który umożliwia dojazd z południa kraju. Na trasie powstanie 15 obiektów mostowych, 5 przejść dla zwierząt oraz przepusty dla małych zwierząt.

S11 to budowana dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Docelowo połączyć ona ma kurorty środkowego wybrzeża Bałtyku przez Koszalin, Piłę, Poznań, Ostrów Wielkopolski ze Śląskiem.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego ZachPom.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Pomorzu Zachodnim za darmo.